تراریوم

تاریخچه تراریوم (Terrarium)

در اثر یک اتفاق ساده که نقطه عطفی در تاریخ باغبانی برگزیده شده است در سال 1827 میلادی، دکتر ناتاتیل وارد در حال مطالعه بر روی کرمهای ابریشم بود. این دکتر لندنی برای اینکه حالت خروج کرمهای ابریشم را از پیله بهتر مشاهده نماید آنها را درون جعبه های شیشه ای نگهداری می کرد تا اینکه روزی در ته یکی از شیشه ها چیزی در حال روئیدن دید و از آنجا که درب شیشه بسته بود توجه وی را جلب کرد و با کمی دقت بیشتر متوجه شد تخم گیاه سرخس که به نحوی وارد شیشه شده در ته شیشه جوانه زده و روئیده است.دکتر وارد آنقدر از این کشف به هیجان آمده بود که مطالعه اش را برروی کرم ابریشم ناتمام گذاشته و شروع به تحقیق در مورد کشف جدید خود نمود. او توانست انواع گیاهان را طی تحقیقاتش تا 15 سال درون جعبه های شیشه ای نگهداری نماید نام آنرا تراریوم گذاشت.

نکاتی در مورد نگهداری تراریوم:

آبدهی: میزان آبدهی ماهی یکبار نسبت به اندازه تراریوم 40 تا 120 سی سی می باشد.در مورد تراریوم هایی که بدون درب می باشند میزان آبدهی را بصورت هفته ای یکبار انجام دهید.

طریقه آبدهی: مقدار مورد نظر آب را در گوشه ای از شیشه طوری که با سطح خاک تماس نداشته باشد توسط سرنگ بریزید (عدم ریختن آب روی سطح خاک یا روی برگ گیاهان)

نور: سعی کنید جای ثابتی را برای تراریوم خود انتخاب نمائیدکه نور مناسبی هم داشته باشدمثل پشت پنجره های شمالی و جنوبی، ضمنآ نور آفتاب بصورت غیر مستقیم باشد یعنی توسط پرده شکسته شده باشد همچنین هر روز تراریوم را 180 درجه بچرخانید تا گیاهان به یک سو نروند.

بازدید هفتگی تراریوم:

هنگام آبدهی وضعیت گیاهان را بررسی نمائید و برگهای زرد و پوسیده را از داخل تراریوم خارج نمائیددر مورد تراریوم های درب دار شبها درب تراریوم را کمی جهت تنفس گیاهان باز بگذارید چون هنگام شب گیاهان اکسیژن هوا را مکیده و دی اکسید کربن پس می دهند، یک ساعت باز گذاشتن کافیست هنگام سفر درب تراریوم را تا زمان بازگشت حدود یک سانتیمتر باز بگذارید.

هرس کردن:

هرگاه مشاهده کردیدکه فضای داخل تراریوم جهت گیاهان کوچک شده است می توانید گیاهان را هرس نمایید، حداکثر 3 سانتیمتر از نوک گیاهان را کوتاه نمائید.

نکته:

هرگز بخار داخل شیشه را پاک نکنیدو هنگامی که شیشه بخار کرده است درب آن را برندارید، چون این امر طبیعی است و در واقع در این هنگام گیاهان در حال تغذیه می باشند.

میخک طلایی در شبکه های اجتماعی
پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب
پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب
تمامي حقوق اين وب سايت براي گلفروشي ميخك طلايي محفوظ ميباشد.