آشنایی با 10 نکته مهم در نگهداری از گیاهان آپارتمانی

1- جاهای مختلف را امتحان و در انتخاب جای مناسب دقت کنید. بهترین جای خانه را به گلدانها اختصاص دهید.


2- اگر محیط برای قرار دادن گیاهان تاریک به نظر میرسد، ناامید نشوید. خیلی از گیاهان مخصوص نواحی گرمسیری و نیمهگرمسیری، به ویژه جنگلهای استوایی بوده، در محیطهای کم نور مقاوم و پایدارند. بهترین جا برای این گیاهان، قرار دادن آنها کنار یک پنجره بزرگ شرقی یا غربی است که هوا به خوبی جریان داشته باشد.

3- گیاهان آفتاب دوست را کنار پنجرههای شمالی یا شمال شرقی خانه قرار دهید. مقدار رطوبت خاک را مرتب چک و دقت کنید برگها در برابر نور نسوزند. به محض دیدن کوچکترین علامت پژمردگی آنها را دورتر از پنجره قرار دهید.

4- اگر حمام شما آنقدر بزرگ و پرنور است، بعضی از گلها مانند سرخس که نیاز به رطوبت دارد را داخل آن قرار دهید.

5- به جای مستقیم آب دادن به گیاهان، زیرگلدانی را از آب پر کنید تا ریشه گیاه آب را کاملا دریافت کند. گلهای حساس معمولا به این روش آبیاری میشوند. فقط کافیست ته گلدان حتما سوراخ داشته باشد، تا آب به راحتی جذب شود.

6- گیاهان را در کنار وسایل سرمازا یا گرمازا قرار ندهید.

7- زیاد آب ندهید. تنها زمانی که با دست زدن به خاک احساس کنید خشک

است، گیاه را آب دهید. آب زیاد باعث از بین رفتن گلدانهای آپارتمانی میشود. با انگشت خاک را چک کنید در صورتی که خاک به

دست شما نچسبد شروع به آب دادن کنید. یادتان باشد گیاهان در تابستان به آب بیشتری احتیاج دارند.

8- هر چند وقت یکبار روی برگها را خیس کنید. آب باید هم درجه حرارت اتاق باشد. با استفاده از اسپری گیاهانی که به خصوص در جاهای گرم و خیلی خشک قرار دارند را مرطوب کنید.

9- به گیاه کمی کود دهید. کودهای مایع سادهترین و سریعترین روش کوددهی هستند. با توجه به دستورالعمل هر دو تا چهار هفته از کود استفاده نمایید.

10- از قطعات یخ استفاده کنید. یکی از روشهای مفید برای مستقیم آب دادن به گیاه به صورت آرام، استفاده از تکههای یخ است. مقداری یخ روی خاک بگذارید تا با آب شدن کاملا به ریشه گیاه برسد.

میخک طلایی در شبکه های اجتماعی
پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب
پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب
تمامي حقوق اين وب سايت براي گلفروشي ميخك طلايي محفوظ ميباشد.